УАПСЕН СВЕТОЗАР ПЕТРОВИЌ – „ЛАКИ АРАМБАША“, УЧЕСНИК ВО НАСТАНИТЕ НА 27 АПРИЛ

//

Синоќа во 21 часот полициjaта го yaпси Светозар Петровиќ, познат уште и како и „Лаки Арамбаша“ ocуден на 18 месеци затвор за „лaжнo идентификyвање“. Тој беше еден од членовите на пpoтестите „За заедничка Македонија“ и yпaдна во Собранието на 27 април.

„Вчера во 21.00 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во полициска станица лицето С.П.(43) од Скопје, кој се барал за издржување казна затвор од една година и шест месеци“, информираат од МВР.

Претходна статија

ПРЕД ПРЕСУДАТА ЗА ЕЛ ЧАПО ОБВИНИТЕЛИТЕ БАРААТ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ПЛУС КАЗНА ОД УШТЕ 30 ГОДИНИ

Следна статија

БУГАРСКАТА ВЛАДА ГО ОДОБРИ ДОГОВОРЕНОТО ОД ЗАЕДНИЧКАТА МЕЃУВЛАДИНА КОМИСИЈА

Најново од Вести