УБАВО И ВКУСНО: 25 ТОРТИ СО НЕВЕРОЈАТЕН ДИЗАЈН

/

Секоја торта е вкусна, но не секоја изгледа како уметничко дело. Некои торти имаат толку убав дизајн што е вистинско кривично дело да се исече парче од нив.

Канадската слаткарка Дарси е вистински експерт за дизајнирање на торти за свадби и други настани. По објавувањето на дел од своите уметнички дела на Инстаграм, ги натера сите корисници на Интернет да се вљубат во нејзините вештини. Ви претставуваме 25 нејзини торти кои имаат неверојатен дизајн!

Претходна статија

ЕСЕНСКИ ТРЕНД: 20 УБАВИ ИДЕИ ЗА АКВАРЕЛНИ ТЕТОВАЖИ

Следна статија

ВИДЕО: ПРЕЈАДЕН ОД ПАРИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ ФУНКЦИОНЕР СЕ ОБИДУВА ДА СИ ГО ВРАТИ ОБРАЗОТ

Најново од Магазин