УБИЕН ПОРАНЕШНИОТ НБА ПРОФЕСИОНАЛЕЦ АНДРЕ ЕМЕТ

/

Некогашниот НБА професионалец, Андре Емет синоќа е убиен во Далас. Човекот кој две сезони ги носеше дресовите на Бруклин Нетс и Мемфис Гризлис беше ѕвезда на колеџ-тимот на Тексас Тех.

Емет настапуваше и во Европа , носејќи ги дресовите на Лиетувас Ритас во Литванија, Лиеж во Белгија и во По Ортез во Франција.

Причините за неговото убиство не се објавени, а јавноста во Соединетите Американски Држави уште е шокирана од смртта.

Претходна статија

БОГОЕСКИ НЕ СЕ ПОЈАВИ КАКО СВЕДОК ЗА СЛУЧАЈОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

Следна статија

КАТИЦА ДОЈДЕ КАЈ РУСКОВСКА

Најново од Вести