УБИЕНИ ДВАЈЦА АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ ВО АВГАНИСТАН ПО ПОСЕТАТА НА ПОМПЕО

/

Двајца припадници на американските вооружани сили се убиени во Авганистан, само ден по посетата на државниот секретар на САД, Мајк Помпео во Кабул, соопшти војската на САД.

Во соопштението не се изнесени детали за околностите под кои настрадале војниците, а не е објавен ниту нивниот идентитет.

Новинските агенции потсетуваат дека над 2.400 американски војници го загубиле животот во Авганистан од 2001 година.Извор: МакфаксПретходна статија

ОТВОРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ ЛИЦЕ КАЈ КОЕ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МАРИХУАНА И АМФЕТАМИН

Следна статија

НОВА ТРПЕЗАРИЈА ВО ПРИФАТИЛИШТЕТО ЗА БЕЗДОМНИЦИ ВО МОМИН ПОТОК

Најново од Вести