УЧЕНИЧКА ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „НИКО НЕСТОР“ ВО СТРУГА СО НОЖ НАПАДНАЛА СОУЧЕНИК

//

Деветнаесет годишна ученичка во средното училиште „Нико Нестор“ во Струга вчера утрото во училишниот двор со остар предмет нападнала соученик.

Како што соопшти МВР, А.М.(19) од струшкото село Долно Татеши со остар предмет го нападнала соученикот Е.К.(19) од Струга.Ученичката е повикана на разговор во полициската станица и по целосно расчистување на случајот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Претходна статија

ХУСЕЈИН: И ВО УСЛОВИ НА ПАНДЕМИЈА, ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ВО ФОКУС

Следна статија

КОСТАДИНОВ ОБЈАВИ ВИДЕО КАКО ВМРО ДПМНЕ БЕГА ОД СОБРАНИЕ ЗА ДА НЕ СЕ ИЗГЛАСААТ МЕРКИТЕ ЗА ПОМОШ НА ГРАЃАНИТЕ

Најново од Вести