КОСТАДИНОВ ОБЈАВИ ВИДЕО КАКО ВМРО ДПМНЕ БЕГА ОД СОБРАНИЕ ЗА ДА НЕ СЕ ИЗГЛАСААТ МЕРКИТЕ ЗА ПОМОШ НА ГРАЃАНИТЕ

//

Каде плови овој брод на ВМРО-ДПМНЕ?!, прашува Костадин Костадинов, пратеник на СДСМ.

Во момент кога треба да ги разгледуваме и гласаме точките за поддршка на граѓаните во оваа КОВИД пандемија, пратениците на оппозицијата без грам чувство ја напуштија салата.Се извинувам почитувани граѓани што имаме болни пратеници, за жал дел и хоспотализирани и не сме во можност да ги изгласаме точките.
Погледнето го видеото, вели Костадинов.

Претходна статија

УЧЕНИЧКА ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „НИКО НЕСТОР“ ВО СТРУГА СО НОЖ НАПАДНАЛА СОУЧЕНИК

Следна статија

ДАНСКА ЈА ПРОДОЛЖИ СУСПЕНЗИЈАТА НА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“

Најново од Вести