ДАНСКА ЈА ПРОДОЛЖИ СУСПЕНЗИЈАТА НА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“

//

Данска ја продолжи суспензијата за употреба на вакцината против коронавирус на „Астразенека“ за уште три недели.

Данска беше меѓу првите земји во Европа што привремено ја прекина вакцинацијата со вакцината на „Астразенека“ пред две недели, по неколку случаи на згрутчување на крвта регистрирани во таа земја и на други места, пренесува „Ројтерс“.Владата го извести данскиот парламент за продолжување на суспензијата утрово, објави телевизија ТВ2, повикувајќи се на неименувани извори.

Претходна статија

КОСТАДИНОВ ОБЈАВИ ВИДЕО КАКО ВМРО ДПМНЕ БЕГА ОД СОБРАНИЕ ЗА ДА НЕ СЕ ИЗГЛАСААТ МЕРКИТЕ ЗА ПОМОШ НА ГРАЃАНИТЕ

Следна статија

РУСКОВСКА: ЦЕЛА ГОДИНА СЕ СОБИРАА ДОКАЗИ ЗА АКЦИЈАТА ВО ГРЧЕЦ И ГАЗИ БАБА

Најново од Вести