Учесниците во преговорите за нова влада на Бугарија оддадоа почит за загинатите во сообраќајната несреќа

/

За време на првиот ден од преговорите за составување на нова влада во Бугарија, копретседателот на коалицијата „Промената продолжува“ Кирил Петков предложи на учесниците во разговорите да оддадат почит на загинатите во сообраќајната несреќа на магистралниот пат „Струма“, во којашто загинаа најмалку лица. Како што јави дописникот на МИА од Софија, сите учесници во политичките разговори пред состанокот со едноминутно молчење оддадоа почит на жртвите во несреќата.Претходна статија

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во автобуската несреќа

Следна статија

МНР: Сите амбасади и мисии во странство ги спуштија знамињата на половина копје

Најново од Вести