|

Украина: Русија лансираше пет проектили и 12 дронови во текот на ноќта

Украинските воздухопловни сили утринава соопштија дека Русија во текот на ноќта лансирала пет проектили и 12 беспилотни летала камикази кон Украина.

Дополнително, официјални лица соопштија за дополнителни артилериски и воздушни напади.

Гувернерот на источната област Полтава, Филип Пронин, изјави дека регионот бил нападнат со беспилотни летала и дека тројца цивили се хоспитализирани.

Слични Објави