Украинската делегација пристигна на преговори

/

Украинската делегација пристигна во областа на украинско-белоруската граница на разговори со Русија, соопшти денеска Украинското претседателство.

Според соопштението, во делегацијата меѓу другите се и министерот за одбрана Олексеј Резников, советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина Михаило Подолијак и заменик министерот за надворешни работи на Украина Микола Точицки.

Според Си-Ен-Ен, украинскиот претседател Володимир Зеленски не е дел од делегацијата.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Русите во паника, долги колони пред банкоматите (ВИДЕО)

Следна статија

Македонските државјани се евакуираат од Украина преку безбедни коридори

Најново од Вести