Русите во паника, долги колони пред банкоматите (ВИДЕО)

/

Откако Европа и САД воведоа енокомски санкции, Русите во паника направија километарски колони пред банкоматите. Со оглед на тоа дека нивната земја е исклучена од SWIFT  мрежата на банките, односно не можат да се вршат трансакции, Русите побрзаа да ги извадат парите од банките. Инаку, вредноста на руската рубља драстично падна утрово.

Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Русија се закани со напади врз конвоите што ќе пренесуваат странско оружје за Украина

Следна статија

Украинската делегација пристигна на преговори

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да