УРАНИЈА ПИРОВСКА РАЗОЧАРАНА ОД ЗАЕВ: ГНАСНО ПО МНОГУ ОСНОВИ

//

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно!“, напиша на својот профил директорката на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пировска, како коментар на изјавата на премиерот Заев за Боки 13.

Претходна статија

OГНЕН ЈАНЕСКИ: МНОГУ ПЕДЕРСКИ ПРЕМИЕРЕ, МНОГУ ПЕДЕРСКИ!

Следна статија

ЗБОРОТ „ПЕДЕР“ ГО УПОТРЕБИВ КАКО КАРАКТЕРНА ОСОБИНА, А НЕ ЗА СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Најново од Вести