| |

УТРЕ ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО ЗА РЕКЕТ: КАТИЦА НЕМА ДА ПРИЗНАЕ ВИНА

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева нема да признае вина за случајот „Рекет“, јавува Вечер.

Одбраната на Јанева е децидна во ставот дека обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска нема докази против Јанева, па поради тоа нема причина да го користат законското право поранешната шефица во моментот кога ќе биде прашана за изјаснување на вина пред стартот на судскиот процес, да признава вина. Јанева во текот на судската постапка ќе докажува дека Русковска нема докази кои укажуваат на тоа дека таа го сторила кривичното дело за кое ја гони ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција.

Целиот напис прочитајте го овде.

Слични Објави