УТРЕ ПОВТОРНО ПРОТЕСТ ЗА ПРЕСУДИТЕ ВО „МОНСТРУМ“

//

Утре поради протест, кој ќе почне во 13 и 30 часот од паркот во Чаир, а ќе продолжи кон Владата, ќе бидат затворени неколку улици.

Од 13:30 часот до завршување на протестот затворени за сообраќај ќе бидат улиците: Христијан Тодоровски Карпош, Џон Кенеди, Цветан Димов, Крсте Мисирков и бул.Гоце Делчев.

СВР Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.Роднини на осудените во „Монструм“ одржаа протест и пред четири недели, на кои дојде до нереди. Приведени беа осум лица, а повредени беа седум полицајци.

Претходна статија

ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ ИМАА САМО ЕДЕН ИСПРАВЕН ПАТ– ДА СИ ОДАТ ДОМА

Следна статија

ХУСЕЈИН: И ВО УСЛОВИ НА ПАНДЕМИЈА, ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ВО ФОКУС

Најново од Вести