Утре претежно облачно, на некои места со дожд

/

Времето утре ќе биде претежно облачно, на југозападот со услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 16, а максималната ќе достигне од 20 до 29 степени. УВ=5

Во Скопје претежно облачно. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне 26 степени.Од понеделник следува период на сончево и топло време.

Претходна статија

609 нови случаи, 22 починати лица и 347 оздравени

Следна статија

САД одбележува 20 години од терористичкиот напад на кулите близначки

Најново од Вести