| |

УТРОВО -12 СТЕПЕНИ ВО БИТОЛА

Утрово најстуденото со -14 степени беше во  Лазарополе, -13 Берово, -12 Битола, Маврово, -11 Прилеп, -10 Кр.Паланка, Претор, Крушево, -9 Охрид, Дебар, -6 Теотво, Виница, -4 Струмица, -3 Штип, Куманово, -2 Скопје, 0 Дојран, Гевгелија.

Времето во текот на ноќта и утрина беше променливо облачно и студено со слаб до умерен ветер од северен и северозападен правец.

Времето денеска  променливо облачно и студено со сончеви периоди и со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Во североисточните делови ќе провејува снег. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени.Слични Објави