УТРОВО -12 СТЕПЕНИ ВО БИТОЛА

//

Утрово најстуденото со -14 степени беше во  Лазарополе, -13 Берово, -12 Битола, Маврово, -11 Прилеп, -10 Кр.Паланка, Претор, Крушево, -9 Охрид, Дебар, -6 Теотво, Виница, -4 Струмица, -3 Штип, Куманово, -2 Скопје, 0 Дојран, Гевгелија.

Времето во текот на ноќта и утрина беше променливо облачно и студено со слаб до умерен ветер од северен и северозападен правец.Времето денеска  променливо облачно и студено со сончеви периоди и со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Во североисточните делови ќе провејува снег. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени.

Претходна статија

СДСМ ЗА СТАТУСОТ НА ТРИЧКОВСКИ: НАЈОСТРО ГИ ОСУДУВАМЕ СИТЕ ОБЛИЦИ НА ГОВОР НА ОМРАЗА И АНТИСЕМИТИЗАМ

Следна статија

17 ЛИЦА ПОЧИНАА ВО ГРЦИЈА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП, МЕЃУ НИВ И ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕТЕ

Најново од Вести