ВАРДАР Е РАКОМЕТНИОТ КРАЛ НА ЕВРОПА!

//

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа!

Вторпат!

Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24.Извор: Спорт1

Претходна статија

ВО ЖИВО: ДВЕ ГОДИНИ ВЛАДА – ОДГОВОРНО ПРЕД ГРАЃАНИТЕ

Следна статија

ПРИКАЗНИ ОД БУЛЕВАРОТ: УЛИЦА НА ИМЕ СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ!!!

Најново од Вести