ВАРОШЛИЈА РАСКАЖА ЗА ДЕНОТ КОГА БОКИ 13 БЕШЕ УАПСЕН, А КАЖА И ДЕКА КИЧЕЕЦ МУ БИЛ ЧЕСТ ГОСТИН НА ЈОВАНОВСКИ

//

Стилистот Сергеј Варошлија денеска сведочеше на рочиштето за случајот “Рекет”.

Тој рече дека со Бојан Јовановски се познавале 15-на години, и многу се дружеле. Варошлија раскажа дека Јовановски бил близок многу со неговата баба Евгенија и дека таа како што рече, му оставила материјални добра на својот внук Јовановски за да го обезбеди, јавува Фокус.

Тој раскажа и дека Јовановски бил многу модно освестен, и им бил многу интересен на многу модни дизајнери, кои го повикувале на модни ревии и му подарувале парчиња брендирана облека.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

ТИМОНИЕ: ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕК И НОВАТА МЕТОДОЛОГИЈА СЕ ОХРАБРУВАЧКА ОСНОВА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИТЕ

Следна статија

(ВИДЕО) ТОРНАДО ГО ПОГОДИ НЕШВИЛ, ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ ДВЕ ЛИЦА

Најново од Вести