ВЕЛЕШАНЕЦ ПРИЈАВИЛ ПОЧИНАТО ЛИЦЕ НА УЛИЦА, ТЕЛОТО НА ОБДУКЦИЈА

Вчера во 04.50 часот Б.Т.(28) од Велес пријавил дека има починато лице на улица. При вршење на увид, констатирано е дека станува збор за 71-годишно лице од Велес. За ова попладнево информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

loading...

– Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Телото е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје – појасни Додевски.


loading...