ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЌЕ ЈА КРАТИ САМОИЗОЛАЦИЈАТА ЗА РИЗИЧНИТЕ ОД КОВИД-19

– Британската Влада размислува да воведе нов режим на тестирање и да го скрати времетраењето на 14-дневната самоизолација за граѓаните со висок ризик, кои биле во контакт со заразено лице, јави утринава британскиот министер за здравство, Мет Ханкок. -Процесот на воведување нови тестови е во тек, што ќе им овозможи на граѓаните да бидат тестирани на дневна основа, наместо да седат во самоизолација, изјави Ханкок за „Скај њуз“.

loading...loading...