Вицепремиерот Османи во посета на Албанија

//

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска ќе оствари повеќе средби со државниот врв на Република Албанија, во рамки на еднодневната работна посета на Тирана.

Османи, како што информираат од неговиот кабинет, ќе оствари одвоени средби со Претседателот на Република Албанија Илир Мета, Претседателот на албанскиот Парламент Грамоз Ручи, министерот за Европа и надворешни работи Дитмир Бушати, како и со претседателот на Демократската партија на Албанија Љуљзим Баша. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Делумно слободни

Следна статија

Магла и дожд на неколку патни правци

Најново од Вести