Магла и дожд на неколку патни правци

//

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Врнежи од дожд има Кичево и Железнец.

Поради појава на магла намалена е видливоста од 100 до 150м на патните правци Тетово, Гостивар, Сарамзалино, Велес, Неготино, Гевгелија, К.Паланка и Страцин.Од 15-ти ноември на сила стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15-ти март 2018 година. (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Вицепремиерот Османи во посета на Албанија

Следна статија

Мијалков и Јанкулоска денес на суд за масовното прислушување

Најново од Вести