ВИДЕО: 4 МРТВИ И 15 ПОВРЕДЕНИ ВО ВООРУЖЕН НАПАД ВО КАЛИФОРНИЈА

//

Според непотврдени информации вчера во пукотници кои се случиле за време на фестивалот за храна во Калифорнија, загинале 4 лица, а 15 биле повредени. Полицијата не ги потврдува овие податоци.

Медиумите јавуваат дека според очевидци жена на околу триесетина години извадила пушка и почнала да пука по луѓето. Според сведоштвата таа пукала во сите правци без некоја посебна мета.Претходна статија

ТАРАВАРИ: НЕМАШЕ ДРУГА ОПЦИЈА ОСВЕН СДСМ, РЕЖИМОТ МОРАШЕ ДА ПАДНЕ!

Следна статија

АКО ПАТУВАТЕ ЗА СРБИЈА ПОДГОТВЕТЕ СИ ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ПАТАРИНИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да