ВАСКО ЕФТОВ: ВМРО Е ФОРМИРАНА ОД ДЕКЛАРИРАНИ БУГАРИ

//

Во својата последна анализа новинарот Васко Ефтов зборува за проблемите околу празникот 23 октомври- Ден на македонската револуционерна борба затоа што историската ВМРО е формирана од луѓе кои се декларирале себеси како Бугари.Претходна статија

(ФОТО) ДАЛИ АЛЕКСАНДАР ШЕКЕРИНОВ Е ДЕДОТО НА ШЕКЕРИНСКА КОЈ БИЛ УБИЕН ОД СРПСКИОТ ОКУПАТОР ВО 1928 Г?

Следна статија

ПОЧИНА АМДИ БАЈРАМ

Најново од Вести