|

(Видео) А. Николоски: Автор на нон-пејперот за односите со Бугарија е Никола Димитров

Автор на нон-пејперот за односите со Бугарија е Никола Димитров со цел да се дефокусира вниманието од јавноста после пожарот во модуларната болница во Тетово во кој изгореа 14 луѓе, вели пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа.

Извор: Zoom. mkСлични Објави