|

(ВИДЕО) Блокирани сите влезови кон Москва!

Според најновите информации на социјалните мрежи, блокирани се сите влезови и сообраќајници кои водат до руската престолнина Москва.

„Да потврдиме: Токму сега, на автопатот Ростов-Москва, во реонот на селото Козачи Табори, се случи првата битка помеѓу напредните групи на ПВК „Вагнер“, кои се движеа кон Москва, и единиците на рускиот Чувар“, пишува корисник на твитер.

According to Reuters and BBC PMC “Wagner” took control of Rostov and Voronezh, and then headed for Krasnodar and Volgograd.#Russia #Prigozhin #Putin #Moscow #Kremlin #BREAKING_NEWS #Rusya #RusyaDarbe pic.twitter.com/BenDtCgJSp

— Ilkin Mammadli (@ilkinmammadli_) June 24, 2023Слични Објави