(ВИДЕО) ЦРВЕНАТА АРМИЈА „МАРШИРА“ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГЛАВНИОТ ГРАД НА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА НА НАТО

/

Денот на Европа или Денот на победата… Во центарот на Скопје, главниот град на РС Македонија, земја членка на НАТО маршира храбрата Црвена армија… Да живее братскиот Советски сојуз…

Инаку Бугарите се сталинисти и русофили. Ние не сме! Погледнете го видеото на следниот линк.Претходна статија

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОМОБИЛ КАЈ КЛУЧКАТА КОЊАРИ, ЗАГИНА 27 ГОДИШНИК

Следна статија

ИНИЦИЈАТОРИТЕ ЗА СТОПИРАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА УЧЕБНИЦИ ЧЕКААТ ПОКАНА ЗА НОВА СРЕДБА ОД МОН

Најново од Вести