СЕ ПРЕВРТЕ АВТОМОБИЛ КАЈ КЛУЧКАТА КОЊАРИ, ЗАГИНА 27 ГОДИШНИК

/

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на автопатот Скопје-Штип, во близина на клучката Коњари, загина 27 годишно лице од село Елово, а друго е тешко повредено.

Според информациите од МВР, возилото излетало од патот и С.О.(27) починал на местото на незгодата, а С.А.(37) од с.Долно Количани се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна статија

ЕК НЕМА ПОВЕЌЕ ДА НАРАЧУВА ВАКЦИНИ ОД „АСТРАЗЕНЕКА“

Следна статија

(ВИДЕО) ЦРВЕНАТА АРМИЈА „МАРШИРА“ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГЛАВНИОТ ГРАД НА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА НА НАТО

Најново од Вести