(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: МИЦКОСКИ И ЗАЕВ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ЗАРАДИ КОНТАКТ СО НОВИНАР ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

//

Христијан Мицкоски и Зоран Заев се тестирани за Ковид-19 и во моментот се наоѓаат во самоизолација. Тестот на Мицкоски е негативен, а се чекаат резултатите од тестот на Зоран Заев, кој во моментот се наоѓа во Струмица, соопшти Венко Филипче на вонредна прес-конференција.

Причина за самоизолацијата на двајцата политички лидери е фактот што биле во контакт со новинар, кој е позитивен на Ковид-19. Во моментот состојбата на колегата е стабилна

Претходна статија

РЕВОЛТ ВО ДРЖАВНИОТ КАРАНТИН ВО БЕРОВО: ЧОВЕК СО СИМПТОМИ Е ПУШТЕН ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА А ДОДЕКА ЛУЃЕ БЕЗ СИМПТОМИ НЕ СЕ ПУШТААТ ДОМА

Следна статија

МЕДИЦИНСКИ ЕКИПИ СЕ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА ЗЕМААТ БРИСЕВИ ОД ПРИТВОРЕНИЦИТЕ И ПЕРСОНАЛОТ

Најново од Вести