ВИДЕО: ИСТОРИСКА СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ДОНАЛД ТРАМП И ВОДАЧОТ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА КИМ ЈОНГ УН

//

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун во рамките на самитот во Сингапур.Претходна статија

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА СРЕДБА СО БУГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА КУЛТУРА БОИЛ БАНОВ: ПРИЈАТЕЛСТВОТО КОЕ ГО ГРАДИМЕ Е ДОБРО ЗА СЕГАШНИТЕ И ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

Следна статија

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ ПОРАДИ КРАЖБА НА МОТОР

Најново од Вести