(Видео) Малата базилика во Филипопол

///

Бугарскиот новинар Иво Иванов со нова епизода од серијата „Олтарите на Бугарија“ продукција на Бугарската национална телевизија. Овој пат краткиот документарен филм е посветен на Малата базилика во Филипопол (денешен Пловдив).

Погледнете го видеото што следи и ќе научите многу и интересни работи за овој древен бугарски град.

Претходна статија

(Видео)Даути: Ние Албанците можеме да научиме нешто од Бугарите, целата јавност таму е мобилизирана во однос на РС Македонија

Следна статија

Гаспром ја прекинува испораката на природен гас за Бугарија

Најново од Вести