ЗАЕВ БАРА ИЗБОРИ ВО ПРВИОТ МОЖЕН ТЕРМИН

/

Претседателот на СДСМ Зоран Заев смета дека изборите треба да се одржат во првиот можен термин.

„Во тек е средбата кај претседателот Стево Пендаровски. Очекуваме на прво место да биде ставен интересот на граѓаните и да се одреди конкретен датум за избори. Од здравствен, од економски и демократски апсект одговорно е парламентарните избори да се одржат во првиот можен рок, веднаш штом условите го дозволуваат тоа, согласно препораките на здравствените институции“, напиша Заев на својот фејсбук профил.

Претходна статија

ДВАЈЦА КОЧАНЧАНИ СО СЕКИРИ БРКАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИ

Следна статија

УЈП: ПОДДРШКА ОД НАД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ДОБИЈА 7.710 ФИРМИ ЗА ИСПЛАТА НА ПЛАТИ

Најново од Вести