|

(Видео) Ново чудо во Турција: Седумгодишната Исра спасена 136 часа по земјотресот

Седумгодишното девојче кое било под урнатините на зграда во Хатај било спасено 136 часа по разорните земјотреси што во понеделникот ги погодија јужните делови на Турција.

Спасувачките тимови водат „борба“ со времето за да продолжат со потрагата и спасувањето во регионите погодени од земјотресот.

Спасувачите откриле дека под урнатините на зграда во населбата Дефне има живо лице и по неколкучасовна акција успеале да спасат седумгодишно девојче.

Насобраните со голем ентузијазам го прославија спасувањето на девојчето Исра, кое беше префрлено во болница.Слични Објави