(ВИДЕО) ОД ОТВОРЕНИОТ КОВЧЕГ НА АМФИЛОХИЕ НЕ ФАЌА КОРОНА

Поворката со починатиот српскиот владика Амфилохие е отворен и покрај фактот што тој почина вчера од компликации на Ковид-19 на 82-годишна возраст.

loading...

Многумина сакаа да го допрат ковчегот со остатоците од митрополитот Црногорско-приморски Амфилохие, некои ставија цвеќе во отворениот сандак, а присутни беа и многу деца.

Без притоа да се води сметка за дистанца, ниту да се почитуваат мерките за носење заштитна маска, среде пандемијата која зема се поголем замав секаде во светот.loading...