(Видео) Перев: Состојбата на најубавиот споменик на Гоце Делчев во Македонија и Бугарија е срам за градската управа

///

Редовниот колумнист и соработник на порталот „Трибуна“ Владимир Перев зборува за заборавениот автор на споменикот на Гоце Делчев во градскиот парк на Скопје, македонскиот Бугарин Љубомир Далчев и за моменталната состојба на самиот споменик, за која вели дека е срам за градската управа.Претходна статија

Винариите ќе откупат околу 90 милиони килограми грозје

Следна статија

Рама најави задолжителна вакцинација за студентите и универзитетските професори

Најново од Вести