(ВИДЕО) ПЕТ ДЕЦА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР ВО САД

//

Пет деца на возраст од 8 месеци до 7 години го загубија својот живот, во пожар, кој избувна во центар за престој на деца во градот Ери, Пенсилванија.

Локалните медиуми јавуваат дека пожарот избувнал ноќта во 01:12 часот. Според информациите на полицијата противпожарните екипи веднаш пристигнале на местото на настанот но, објектот бил целосно зафатен од огнот.Сопственичката на центарот за престој на деца, Елејн Харис била спасена, а две деца на возраст од 12 и 17 години успеале да излезат од објектот и да се спасат. Причините за пожарот се непознати.

Претходна статија

РАМАДАНИ: БЕЛГРАД И МОСКВА СЕ ГЛАВНА ЗАКАНА ЗА КОСОВО, СРБИЈА СЕ ПЛАШИ ДА ВОЈУВА

Следна статија

ВИДЕО: НОВ ДОКАЗ ДЕКА МНОГУ СИ ЛИЧИМЕ СО… БУГАРИТЕ

Најново од Вести