ВИДЕО: ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ПОСЛЕДНАТА ЕМИСИЈА НА БОЖИДАР ДИМИТРОВ

//

Погледнете ја последната емисија на познатиот бугарски историчар, цитиниран најмногу во Македонија, Божидар Димитров, кој почина денеска по кратко боледување. Димитров освен долгогодишен директор на бугарскиот Национален историски музеј, беше министер за кратко време во првата Влада на Борисов и имаше емисии за историја, во етерот на државната телевизија БНТ и приватната ТВ+

Погледнете го видеото од последната емисија на Димитров за ТВ+Претходна статија

СПИЕШ ЛИ МИРНО СОФИЈА?!

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗОРАН ЗАЕВ И ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ГО КЛЕКНАА ЗЕМЈОДЕЛИЕТО НА КОЛЕНА

Најново од Вести