(Видео) Попиши се како Бугарин на пописот во РС Македонија

///

Видео со повик до македонските граѓани да изјаснат како Бугари на пописот што во РС Македонија, се појави на мрежата за видео споделување You tube. Во видеото можат да се видат цитати на преродбеници и револуционери од Македонија, како Марко Цепенков, Глигор Прличев, браќа Миладиновци, Гоце Делчев, Тодор Александров, полковник Борис Дрангов и Иван Михајлов, во кои, јасно се гледа бугарската етничка припадност на спомнатите.

Видеото е прикачено во каналот на корисник потпишан како Куберов војн.Претходна статија

Мицкоски: До вторник Филипче да поднесе оставка до Собранието, во спротивно ние ќе поднесеме предлог за разрешување

Следна статија

СДСМ: Мицкоски не го знае Уставот, очигледно не му кажале какви се процедурите за оставки и разрешувања

Најново од Вести