(Видео) Премиерот Ковачевски во Софија на разговори за енергетската криза

/

Владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски попладнево во Софија ги почна разговорите со претставници на бугарската Влада за справување со последиците од енергетската криза.

Премиерот Ковачевски беше пречекан од претседателот на привремената бугарска Влада Галаб Донев.Претходна статија

Регистрирани се 254 нови лабораториски позитивни случаи на SARS-CoV-2

Следна статија

Уапсен 44-годишен маж во Арачиново откако нападнал полицајци

Најново од Вести