|

(Видео) Пукање во Вашингтон, има мртви и повредени

Најмалку едно лице е убиено, а неколку други се ранети во пукање пред погребално претпријатие во североисточен Вашингтон, соопшти полицијата.

Две лица се пренесени во болница.

Според првичните сознанија, нема потврда дека напаѓачот е уапсен.

BREAKING: Another Mass Shooting.

At least 3 people shot outside of the Stewart Funeral Home in Washington DC on the 4000 block of Benning Road Northeast. Minnesota Avenue NE East & West is also CLOSED. No word if the shooter has been apprehended.

Details are coming in. We… pic.twitter.com/XEdTUe8Udo

— Ed Krassenstein (@EdKrassen) April 11, 2023

Слични Објави