(ВИДЕО) ПУТИН ПРЕЧЕКАН СО САУДИСКИ „РЕМИКС“ НА РУСКАТА ХИМНА

//

За времен на посетата на пускиот претседател Владимир Путин на Саудиска Арабија, го дочекала „многу позната мелодија“ во изведба на саудискиот воен оркестар, шеговито пренесуваат руските медиуми. време на посетата на Саудиска Арабија.

Руските агенции дури и објавија видео снимка од правилно изведена руска химна и онаа верзија отсвирена од страна на саудискиот оркестар.

„Судејќи според неговиот израз на лицето, се чини дека рускиот претседател не можеше да се сети каде претходно ја слушнал таа мелодија“, напиша „Раша тудеј“ во својата објава на „Твитер“.

Во продолжение, слушнете го саудискиот „ремикс“ на оригиналната изведба на руската химна.Извор: МакфаксПретходна статија

МИНИСТЕРКАТА АПОСТОЛСКА ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНСКАТА КОМПАНИЈА „ВИК ГРУП“

Следна статија

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ ОТКРИ СОМНИТЕЛЕН ТЕНДЕР ВО ШТИП, ВО КОЈ СЕ ЗАМЕШАНИ ЈАВНО ПРЕТПРИЈАТИЕ И ФИРМИ БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ

Најново од Вести