(Видео) Ристо Донев-интернационален мајстор во дописен шах: Јас не барам милост, туку правда

///

Ристо Донев (59) ја носи титулата на интернационален мајстор во дописен шах, а веќе 12 години го води најтешкиот натпревар со државните институции. И по две судски одлуки, Ристо не може да го оствари правото на спортска пензија.

Извор: Види вака

Претходна статија

20 години од загинувањето на десетте припадници на македонските безбедносни сили кај Карпалак

Следна статија

Бугарија го освои златото и во турнирот по ритмичка гимнастика на Олимписките игри во Токио

Најново од Вести