|

(Видео) Торнадо преврте куќа на Санторини

Силно невреме проследено со ветер го зафати Санторини. Ветрот бил толку силен што кревал и превртувал куќи.

Како што може да се види на видео објавено на „Тик-ток“, на тој простор се формирало торнадо, кое разнело цела куќа.

@kaloudis_theodoros Δυνατός αέρας σήμερα 28 Σεπτεμβρίου 2023 σήκωσε στον αέρα λυόμενο σπίτι στον Καρτεραδο Σαντορινης ευτυχως χωρις θυματα.#foryou #fu #ekloges2023 #santorinigreece #fyp ♬ πρωτότυπος ήχος – Καλούδης Θεόδωρος

Според сведоци што ја снимиле неверојатната сцена, куќата била празна и, за среќа, во овој инцидент нема жртви, пренесува „Прототема“.

Слични Објави