(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО БРАЗИЛ: АВТОБУС ПАДНА ОД МОСТ ВИСОК 15 МЕТРИ

/

Најмалку 17 луге загинале откако автобус паднал од мост висок 15 метри во источниот дел на Бразил соопштува вестникот “Естадо де Минас Жераис”, цитиран од ДПА.

Дванаесет од патниците загинале на место, додека петмина им подлегнале на повредите откако биле транспортирани во болница. Повредени се повеќе од 30 луѓе. Несреќата се случила во петокот, а причина за сообраќајката проблем со сопирачките на автобусот.Претходна статија

КОЛЕВ ЗА ВРАТЕНИТЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА ПАРИ НА ГРАЃАНИТЕ КАЈ ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ: МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА НЕ ПАМЕТИ ВАКОВ КОНСЕНЗУС

Следна статија

ГДУ: ЧЕСТИТКИ ДО ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА КОНСЕНЗУСОТ КОГА СЕ РАБОТИ ЗА ПАРИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Најново од Вести