|

БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕМА ДА БАРА ДРУГИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ ВО ЛОНДОН

Британскиот министер за безбедност Брендон Луис изјави дека полицијата нема да бара други осомничени по вооружениот напад во кој маж со нож уби две лица и повреди повреди други тројца луѓе во центарот на Лондон, пренесува Ројтерс.

Напаѓачот беше убиен од страна на полицијата. Претходно, стана јасно дека тој е поврзан со терористички организации а полициски службеник изјави дека е покрената истрага дали има и други соучесници.

Слични Објави