(Видео) Тројца пожарникари од Благоевград раскажуваат за борбата со пожарите кај нас

///

Дел од пожарникарите од првата група што дојде од Бугарија раскажуваат пред камерата на БТВ борбата со пожарите кај нас. Пожарникарите Георги, Валентин и Павел од Благоевград изразија голема благодарност до мештаните и припадниците на армијата и специјалните полициски сили кои им помагале во гаснењето на огнената стихија. Поклон пред овие храбри и скромни луѓе.

Претходна статија

Почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија

Следна статија

Артан Груби не ја разбира масовната хистерија по социјалните мрежи за прославата на Охридскиот договор

Најново од Вести