(Видео)„Видливо и невидливо“: Заев и македонско-бугарските односи

/

Има ли поттик во билатералните односи по посетата на Зоран Заев на Софија?
Кои се можните чекори за излез од проблематичната ситуација?
Дали е можно да се направи компромис со историјата?
Што треба да учат децата на училиште во Бугарија и Македонија за Гоце Делчев?
Дали ни треба анекс на Договорот за пријателство и добрососедство?
Дали Бугарија и Северна Македонија имаат заеднички интереси?

Одговорите на овие и други прашања ќе ги слушнете во емисијата „Видливо и невидливо“ на младиот бугарски историчар Кирил Илиев. Негов гостин е политичкиот аналитичар од РС Македонија- Владимир Бошњаковски.Претходна статија

Филипче: До крајот на јуни ќе стигнат 600.000 вакцини

Следна статија

Преку Arendoo до Крит- Островот со значајна древна историја

Најново од Видео