(ВИДЕО) ВМРО-БНД го пречека Заев со комитски песни во центарот на Софија

//

Активисти на ВМРО-БНД со комитски песни, бугарски знамиња и пораки „Заев добре дојде во родината“ и „Заев што бараш кај фашистичкиот окупатор“ го пречекаа премиерот на РС Македонија Зоран Заев, кој се наоѓа во официјална посета на Бугарија.Претходна статија

Заев: Немаме проблем со отворање на историските архиви

Следна статија

Мицко и Митко- „вмровците“ што се плашат од бугаризација на Македонија

Најново од Вести