(Видео) Во пресрет на состанокот на Консултативниот совет за национална безбедност на Бугарија со главна тема: РС Македонија

/

Погледнете ги вонредните вести на Бугарската национална телевизија во пред почетокот на состанокот на Консултативниот совет за национална безбедност свикан од бугарскиот претседател Румен Радев, со главна тема позицијата на Софија во однос на почетокот на преговорите на РС Македонија за влез во ЕУ.Претходна статија

(Видео) ВМРО-БНД на протест: Да не се отстапува од условите за Северна Македонија

Следна статија

Џамбаски од протестот на ВМРО-Бугарија: Не ги пренесувајте интересите на македонските Бугари (ВИДЕО)

Најново од Видео