(ВИДЕО) ВУЧИЌ ЈА ИМАШЕ ЧЕСТА ДА СЕ ВОЗИ ВО ЏИПОТ НА БАТЕ БОЈКО

/

„Благодарам Бојко Борисов за возењето по трасата на „Балкански тек“, напиша на Instagram, српскиот претседател Александар Вучиќ, кој се наоѓа во посета на Република Бугарија.

Претходно Борисов и Вучиќ со хеликоптер ја надлетаа трасата на новиот автопат од српска граница до Софија.Претходна статија

НЕОФИЦИЈАЛНО: ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 90 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И НАЈМАЛКУ 6 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

Следна статија

КОЛЕВ: ЕДНО Е ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОВИД 19, А СОСЕМА ДРУГО Е ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ИЗБОРИТЕ

Најново од Вести